TON ΗΛΙΑ ΜΠΕΡΙΟ
ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΣΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Ο ΗΝΙΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ 24-1-2012

Ο Ηνίοχος είναι εδώ!

Μεγάλης σημασίας νίκη πέτυχε ο Ηνίοχος. Οι «γαλάζιοι» επικράτησαν με 7-5 του Γέρακα, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Β’ Εθνικής, υποχρεώνοντας τα «γεράκια» στην πρώτη τους φετινή ήττα. Ωστόσο, ο Γέρακας ήταν η ομάδα που μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι. Δέκα λεπτά πριν από τη λήξη είχε πάρει το προβάδισμα με δύο γκολ διαφορά, όμως, δεν μπόρεσε να κρατήσει και ήρθε η ανατροπή.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Παναγιώτη Μπαλάφα πήρε μπρος και έβαλε δύο γκολ με τον Μπάσο και ένα με τον Βαρσαμόπουλο, τις… παλιοσειρές των «γαλάζιων», ενώ το σκορ έκλεισε ο Αθανασίου με τη λήξη της αναμέτρησης.

Ηνίοχος – Γέρακας 7-5 (ημίχρονο 2-2): 4’ Γρηγορόπουλος (0-1), 11’ Φιλίππου (1-1), 14’ Παπαδημητρίου (1-2), 19’ Δεκούλος (2-2), 32’ Παπαδημητρίου (2-3), 33’ Μπάμης (2-4), 36’ Μάντης (3-4), 49’ Γρηγορόπουλος (3-5), 50’ Μπάσο (4-5), 51’ Μπάσο (5-5), 53’ Βαρσαμόπουλος (6-5), 60’ Αθανασίου (7-5).

ΗΝΙΟΧΟΣ: Τζαβέλλας, Μπάσο, Μάντης, Δεκούλος, Βαρσαμόπουλος, Σκαρτσιούνης, Αθανασίου, Μπέριος, Φιλίππου, Μεσσηνέζης, Πριονιστής.
ΓΕΡΑΚΑΣ: Ξυραφάκης, Παπαδημητρίου, Γεωργόπουλος, Γρηγορόπουλος, Μπάμης, Καπούτσος, Τσούνης.
Κίτρινες: Μπάμης.