f ΗΝΙΟΧΟΣ FC futsal 5x5: ΗΝΙΟΧΟΣ - ΥΠΕΡΙΩΝ 4-3 ΑΝΔΡΩΝ (23-11-2013)

ΗΝΙΟΧΟΣ - ΥΠΕΡΙΩΝ 4-3 ΑΝΔΡΩΝ (23-11-2013)

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL: ΠΑΤΗΣΕ ΤΕΤΡΑΔΑ Ο ΗΝΙΟΧΟΣ

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL:

ΠΑΤΗΣΕ ΤΕΤΡΑΔΑ Ο ΗΝΙΟΧΟΣ

Σε ένα ιδιαίτερα αμφίρροπο ματς ανάμεσα σε δύο ισοδύναμες ομάδες, ο Ηνίοχος επικράτησε στο Γουδή του Υπερίωνα με 4-3 σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Η νίκη της ομάδας του Παναγιώτη Μπαλάφα κρίνεται πολύ σημαντική, κάθως κατάφερε να μπει στη τετράδα αφήνοντας ένα βαθμό πίσω τους φιλοξενούμενους.
Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε νωρίς (2ο λεπτό) ο αρχηγός τους Αντώνης Μάνος, για να ισοφαρίσει τρία λεπτά αργότερα ο Υπερίωνας χάρη στο αυτογκόλ του Σκαρτσιούνη. Στο 13′ ο Σταμούλος έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Ηνίοχο και στο 16′ ο Μάντης έγραψε το 3-1. Ένα λεπτό πριν τη λήξη του πρώτου μέρους ο Σκουτέλης μείωσε σε 3-2 δίνοντας νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.
Πέντε λεπτά αφότου ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ο Καρπέτας ισοφάρισε σε 3-3, ωστόσο στο 33′ ο Μεσσηνέζης σκόραρε διαμορφώνοντας το τελικό 4-3.
Λίγο πριν την εκπνοή ο Υπερίωνας είχε την ευκαιρία να φύγει από το Γουδί με τον βαθμό της ισοπαλίας, όμως ο δεύτερος γκολκίπερ της ομάδας, Δημήτρης Ζαγγανάς, αστόχησε σε δεκάμετρο πέναλτι.
Ηνίοχος – Υπερίωνας 4-3 (ημίχρονο 3-2): Μάνος 1-0 (2′), Σκαρτσιούνης 1-1 αυτ. (5′), Σταμούλος 2-1 (13′), Μάντης  3-1 (16′), Σκουτέλης 3-2 (19′), Καρπέτας 3-3 (25′), Μεσσηνέζης 4-3 (33′)
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Ηνίοχος (Παναγιώτης Μπαλάφας): Στόλης, Μεσσηνέζης, Μάντης, Σταματέλος, Σταμούλος, Βαρσαμόπουλος, Σκαρτσιούνης, Βροντός, Τσουμάνης, Τζαβέλας, Αθανασίου, Μάνος, Κολυμπίρης, Ζέρβας
Υπερίωνας (Απόστολος Μπελτσίδης): Βαϊδάνης, Κατσούλας, Στουπάθης, Χαρλάυτης, Καρπέτας, Τανταρούδας, Σκουτέλης, Ράπτης, Καββαδίας, Κυριακίδης, Πάνου, Κατσάμπας, Καραγιώργος, Ζαγγανάς