f ΗΝΙΟΧΟΣ FC futsal 5x5: ΗΝΙΟΧΟΣ - ΑΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 4-2

ΗΝΙΟΧΟΣ - ΑΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ ΑΝΔΡΩΝ 4-2

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL: ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΝΙΟΧΟ

Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ FUTSAL:

ΔΥΣΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΝΙΟΧΟ

Τη νίκη με σκορ 4-2 επί του Αία Παλλήνης πανηγύρισε ο Ηνίοχος, στον αγώνα που άνοιξε χθες βράδυ την αυλαία της εμβόλιμης 15ης αγωνιστικής της Α΄ Κατηγορίας.
Οι παίκτες του Παναγιώτη Μπαλάφα αν και δυσκολέυτηκαν τελικά κατάφεραν να κατακτήσουν τους τρεις βαθμούς τους νίκης και να παραμείνουν στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να φύγουν με ένα θετικό αποτέλεσμα αν προσπάθησαν για το θετικό αποτέλεσμα
Ο Ηνίοχος προηγήθηκε στο 5′ με τον Μάντη ενώ ο Κουνίδης δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 1-1. Ο Μάντης και πάλι έκανε το 2-1 στο 9′, για να φέρει το ματς στα ίσα ο Λουρής στο 32′. Όμως, ένα λεπτό αργότερα ο παίκτης του Αία σκόραρε στην εστία της ομάδας του δίνοντας το προβάδισμα στον Ηνίοχο. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε 3 λεπτά πριν τη λήξη ο Βρόντος.
Η 15η αγωνιστική συνεχίζεται σήμερα με δύο αναμετρήσεις. Στις 21:30 η Ολυμπιάδα φιλοξενεί στην Αγ. Παρασκευή την Αθήνα ’90 ενώ μισή ώρα αργότερα η Α.Ε.Κ. τίθεται αντιμέτωπη με τον ΓΣ Σαλαμίνας.
Ηνίοχος – Αίας Παλλήνης 4-2 (ημίχρονο 2-1): Μάντης 1-0 (5′), Κουνίδης 1-1 (7′), Μάντης 2-1 (9′), Λουρής 2-2 (32′), Λουρής 3-2 (33′ αυτ.), Βρόντος 4-2 (37′)